Karolina Ziegart-Sadowska

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (Certyfikat PTTPB nr 872) pracującym z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Pracuję w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) z rozszerzeniem o podejścia i techniki z tzw. “trzeciej fali” CBT (ACT, Terapia Schematów, Mindfulness). Prowadzę konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną, terapię dzieci i młodzieży, treningi umiejętności społecznych (TUS), konsultacje i warsztaty wychowawcze dla rodziców oraz szkolenia dla profesjonalistów.

Wykształcenie

Ukończyłam Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalnością psychoterapia. Jestem absolwentką czteroletnich dwustopniowych studiów podyplomowych w psychoterapii poznawczo-behawioralnej pod kierownictwem dr A.Popiel i dr E. Pragłowskiej i posiadam Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB (Certyfikat nr 872). Dotychczas brałam udział w licznych szkoleniach dotyczących pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi, m.in.: 

 • Terapia Poznawczo-Behawioralna Dzieci i Młodzieży
 • Neuropsychologia Kliniczna Dziecka
 • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR)
 • Profilaktyka i Terapia Uzależnień Behawioralnych
 • Zachowania samobójcze dzieci i młodzieży
 • Mindfulness jako podstawa terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT)
 • liczne konferencje i sympozja naukowe.

Jestem również magistrem biotechnologii (Uniwersytet Warszawski) z zainteresowaniami w zakresie neurobiologii. W ramach rozwoju naukowego odbyłam staż w Max Planck Institute of Psychiatry, Niemcy, podczas którego zajmowałam się badaniem neurobiologicznego podłoża zaburzeń depresyjnych.

Pracowałam również w Pracowni Neurobiologii Emocji Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, gdzie zajmowałam się badaniami związanymi z neurobiologią autyzmu i neuronalnym podłożem zachowań społecznych.

Moje publikacje:

Vater, M., Möckl, L., Gormanns, V., Schultz Fademrecht, C., Mallmann, A. M., Ziegart-Sadowska, K., … Kirmeier, T. (2017). New insights into the intracellular distribution pattern of cationic amphiphilic drugs. Scientific Reports, 7.

Pisula, E. & Ziegart-Sadowska, K. (2015). Broader autism phenotype in siblings of children with Autism Spectrum Disorders – a review. International Journal of Molecular Science, 16(6).

Pisula, E. & Ziegart-Sadowska, K. (2015). Social Communication and Language Deficits in Parents and Siblings of Children with ASD — A Short Review. In: Fitzgerald, M. (Ed.), Autism Spectrum Disorder – Recent Advances. InTech.

Pisula, E., Ziegart-Sadowska, K. & Kawa, M. (2015). Language abilities in preschool-aged siblings of children with autism spectrum disorders – preliminary reports. Health Psychology Report, 3(3).

Wojaczek K., Woźniak-Rekucka P., Zawisny A., Ziegart K., Płatos M., Nowodworska R., Stępień M. Horwat J. (2012). Autyzm w szkole – o co tyle szumu? Oświata Mazowiecka, nr 11

Doświadczenie

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Akademickim Ośrodku Psychoterapii Uniwersytetu Warszawskiego, w Niepublicznych Poradniach Psychologicznych, w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie na Oddziale Psychiatrycznym, w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) w Warszawie, w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim na Oddziale Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich o Wzmocnionym Stopniu Zabezpieczenia, w Centrum Odwykowym – Poradnia Jagiellońska w Warszawie. Obecnie pracuję w Poradni Zdrowia Psychicznego Kliniki Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie oraz prowadzę prywatną praktykę.

Jak pracuję?

Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) z rozszerzeniem o podejścia i techniki z tzw. “trzeciej fali” CBT (ACT, Terapia Schematów, Mindfulness). Metody i techniki pracy terapeutycznej opieram o wyniki badań naukowych, zgodnie z podejściem Evidence-based medicine (EBM) (Medycyna oparta na dowodach). Zgodnie z filozofią TSR pracuję z człowiekiem, patrząc na niego przede wszystkim przez pryzmat zasobów i możliwości. Prowadzę konsultacje i terapię indywidualną dorosłych, dzieci i młodzieży borykających się m.in.:
 • z lękiem,
 • obniżonym nastrojem, smutkiem
 • trudnościami w relacjach,
 • obniżoną samooceną,
 • doświadczeniem straty,
 • traumą,
 • lękiem o zdrowie,
 • zaburzeniami odżywiania,
 • agresją, wybuchami złości.
W przypadku dzieci i młodzieży pracuję również nad:
 • trudnościami w koncentracji i nadpobudliwością (ADHD),
 • obniżonym nastrojem, ryzykiem zachowań samobójczych,
 • lękiem (lęk społeczny, lęk separacyjny, zamartwianie się, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, OCD)
 • agresją,
 • wybuchami złości,
 • zachowaniami opozycyjno-buntowniczymi, łamaniem zasad, norm
 • zaburzeniami ze spektrum autyzmu (zespół Aspergera)
 • trudnościami w relacjach rówieśniczych.
Prowadzę treningi umiejętności społecznych (TUS), warsztaty wychowawcze dla rodziców oraz zajmuję się diagnozą psychologiczną i neuropsychologiczną. Pracę terapeutyczną z dziećmi i młodzieżą prowadzę zawsze w ścisłej współpracy z najbliższymi osobami w otoczeniu dziecka, dbając o to, by efekty wypracowane podczas spotkań terapeutycznych przekładały się również na widoczną zmianę w funkcjonowaniu dziecka w środowisku domowym/szkolnym. Staram się wyposażać rodziców lub opiekunów w niezbędną wiedzę i umiejętności pozwalające na lepsze zrozumienie zachowania swoich pociech oraz radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Dbam o stworzenie ciepłej, satysfakcjonującej i opartej o poszanowanie wzajemnych granic relacji terapeutycznej. Pracuję zgodnie z kodeksem etyczno-zawodowym psychologa. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Pracuję również w języku angielskim.

Znajdź mnie

Opinie moich klientów

Każde spotkanie z Panią Karoliną przebiegało w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze, dzięki której potrafiła z łatwością stworzyć strefę zaufania. Pani Karolina za każdym razem okazywała mi pełne zaangażowanie, otwartość oraz mnóstwo przydatnych wskazówek na przyszłość. Jestem bardzo wdzięczna za okazaną pomoc, nie mogłam trafić lepiej 🙂 Polecam z całego serca!

Kasia

Chociaż nie do końca wierzyłam w skuteczność takiej pomocy to jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Pani Karolina sprawiła, że spojrzałam na pewne sprawy z innej perspektywy. Spotkania były dla mnie zawsze przyjemnym i pożytecznym spędzeniem czasu, co jest w pełni zasługą Pani Karoliny. Oprócz tego, że jest super terapeutką to dodatkowo – a raczej przede wszystkim – bardzo pozytywnym człowiekiem. Dziękuję.

ateistka

Pani Karolina pomogła mi w trudnym poszpitalnym okresie. Cenię to, że dostosowuje metodę terapii do pacjenta. Daje narzędzia, dzięki którym można łatwiej pracować także poza godzinami terapii. Jako pierwszy specjalista pomogła mi w mojej trudnej relacji z odżywianiem. Nauczyła mnie też zmniejszać objawy stresu i lęku. Mogłyśmy wspólnie planować przebieg terapii. Nie był mi on z góry narzucony, ani nie zostałam pozostawiona sama sobie. Wszystko było też dostosowane do moich aktualnych sił i możliwości. Nie czułam presji czasu podczas wizyty. Polecam z całego serca

Patrycja

Bardzo sympatyczna osoba, otwarta, uśmiechnięta i wzbudzająca zaufanie. Wykazuje się ogromną wiedzą i kompetencjami podczas rozmowy z pacjentem. Bada przyczynę problemu, doszukując się jej nawet w dalekiej przeszłości. Pani Karolina wykazuje się również ogromną empatią i chęcią pomocy. Wizyty zawsze upływały w przyjaznej atmosferze, opartej na szacunku do pacjenta oraz chęci zrozumienia i rozwiązania problemu. Jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia zaburzeń depresyjych i lękowych oraz z tego, że trafiłam pod opiekę Pani Karoliny.

Justyna

Pani Karolina jest empatycznym, życiowym i konkretnym terapeutą. Posiada dużą wiedzę i z zaangażowaniem podchodzi do pacjenta. Pomogła zrozumieć mi moje problemy, ich przyczynę i przebieg. Roczna terapia u Pani Karoliny bardzo mi pomogła i naprawdę czuję efekty. Bardzo dobry, profesjonalny psychoterapeuta, u którego widać, że lubi to co robi. Polecam serdecznie 🙂

Anna

Po kontaktach z wieloma terapeutami Pani Karolina w końcu mnie posklejała:) Potrzebuję pomocy z zespołem lęku, atakami paniki – Pani Karolina nie skupia się na problemie tu i teraz, ale doszukuje się przyczyn z dalekiej przeszłości, dzięki temu pomaga doskonale poukładać i zaakceptować niektóre rzeczy.
Jest do tego bardzo miłą osobą, po każdej rozmowie czuję się lepiej i spokojniej. Zaczynam widzieć rzeczy `z boku` z zupełnie innej perspektywy.
Ponadto Pani Karolina zawsze wyjaśnia procesy bazując na faktach naukowych, co jest dla mnie niesamowicie ciekawe!

Sylwia

Dodaj opinię

Spinner wysyłania formularza mocnych referencji

Wymagane

pola oceny